Vysoušení podlah a stropů
Vysoušení podlah nebo stropů novějšími způsoby je činnost vyžadující odborné znalosti a proto Vám doporučujeme obrátit se na naše odborné pracovníky, kteří mají v této oblasti bohaté zkušenosti.
Pokud chcete dosáhnout opravdu důkladně a precizně provedeného vysušení, je potřeba, aby z místnosti byly odstraněny veškeré nasáklé koberce a nábytek z objektu. Pokud je ponecháte někde v objektu, podílejí se na zvýšení vlhkosti v budově. Též je třeba odstranit PVC či plovoucí podlahy i s podkladovou vrstvou a dost často je třeba vytrhat i dřevěné podlahy, aby vznikl prostor pro maximální odpařování.
Dnešní stavby mají většinou pod podlahovým potěrem tepelnou a zvukovou izolaci z polystyrénu, minerální vaty či jiných materiálů. Voda, která se do těchto míst dostala, zde po vysušení podlahového potěru může zůstat a páchat následné škody. Dochází ke vzlínání a poškození podlahových krytin jako jsou parkety, plovoucí podlahy, PVC. Též se může objevit vzlínání do zdiva s následnou plísní. Vlhkost vnitřní izolace může způsobit zhoršení izolačních vlastností i průsaků stropů. Dříve se vlhkost řešila kompletním vybouráním podlah až na základovou nebo stropní desku nebo vrstvu izolace. Při tomto způsobu vysoušení ale může dojít i ke vzniku dalších škod spojených s bouracími pracemi a tato varianta je poměrně finančně dosti náročná.
Vyklizení místnosti před vysoušením
Odstraňte mokré koberce a nábytek z domu. Pokud je ponecháte někde v objektu, podílejí se na zvýšení vlhkosti v budově. Též je třeba odstranit PVC či plovoucí podlahy i s podkladovou vrstvou a dost často je třeba vytrhat i dřevěné podlahy, aby vznikl prostor pro maximální odpařování.
Vysoušení izolace
Dnešní stavby mají většinou pod podlahovým potěrem tepelnou a zvukovou izolaci z polystyrénu, minerální vaty či jiných materiálů. Voda, která se do těchto míst dostala, zde po vysušení podlahového potěru může zůstat a páchat následné škody. Dochází ke vzlínání a poškození podlahových krytin jako jsou parkety, plovoucí podlahy, PVC. Též se může objevit vzlínání do zdiva s následnou plísní. Vlhkost vnitřní izolace může způsobit zhoršení izolačních vlastností i průsaků stropů.
Dříve se vlhkost řešila kompletním vybouráním podlah až na základovou nebo stropní desku nebo vrstvu izolace. Při tomto způsobu vysoušení podlah a stropů ale může dojít i ke vzniku dalších škod spojených s bouracími pracemi a tato varianta bývá finančně dosti náročná.
Nucená cirkulace při vysoušení
Dnes existují modernější sanační metody, které umožňují komplexní vysoušení s daleko menšími stavebními zásahy do konstrukce domu. Jedná se o tzv. metodu nucené cirkulace suchého vzduchu v celé vysoušené ploše. Do připravených otvorů se vhání pod tlakem suchý vzduch a na dalších místech je odsáván vzduch nasycený vlhkostí. Doba vysoušení je odvislá od několika ukazatelů – množství zatečené vody, čas kdy voda působila na materiál, druhy materiálů, které byly zasaženy, počasí při vysoušení apod. Obecně se dá říci, že doba potřebná na vysoušecí práce je cca 14 dní.
Vysoušení podlah a stropů u novostaveb
Vlhkost v objektech (domech či bytech) je vždy nežádoucí. Nemusí se týkat pouze objektů zasažené záplavami či havárií. Své místo zde mají také novostavby. Odstranění vlhkosti je v každém případě nutné. Mezi nejčastější problémy, které vlhkost podlahy či stropu způsobuje, patří zejména výrazné zpomalení pokládky dlažby, podlahových krytin nebo montáže dřevěných prvků, palubek a obložek.
Pro efektivní vysoušení podlah a stropů se používá kombinace kondenzačních ventilátorů, vysoušečů.
Vysoušení podlah a stropů u zabydlených objektů
V zabydlených objektech se jedná v nejčastějších případech o následek vodovodní havárie či živelné pohromy. Zatečení vody do konstrukcí podlah či protečení vody stropem je nutné začít ihned řešit – zabráníme tím vzniku zdraví škodlivých plísní a minimalizujete následné škody na vybavení prostor.
Dokážeme vyřešit každou situaci! S námi se následků bát nemusíte, jsme profesionálové. Kontaktujte naše odborníky na sanace, kteří se o vše postarají a vyřeší za Vás.